Maja Błaszkiewicz

Majusia urodziła się w październiku 2011 r. z ciąży bliźniaczej. Szpital opuściliśmy z dwójką zdrowych i pięknych córeczek. Niestety nasza ogromna radość i szczęście nie trwały długo. W drugim miesiącu życia zrobiliśmy USG główki, które wyszło bardzo źle. W szóstym miesiącu jej życia pojawiły się napady padaczkowe. Na przełomie lipca i sierpnia 2012 r. Majeczka przebywała na Oddziale Neurologii i Patologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Diagnoza, którą usłyszeliśmy była dla nas niewyobrażalnym wstrząsem. Obraz rezonansu magnetycznego wykazał bardzo rzadką wadę rozwojową ośrodkowego układu nerwowego. Wspomniana wada objawia się mózgowym porażeniem dziecięcym pod postacią niedowładu spastycznego 4-kończynowego oraz padaczką objawową lekooporną. Z chorobą naszej córeczki związane są inne problemy – słaby przyrost masy ciała, bolesne bóle brzuszka, wymioty (zdiagnozowane jako opóźnione opróżnianie żołądka).
Od drugiego miesiąca życia Majeczka jest intensywnie rehabilitowana 3 – 4 razy dziennie metodą Vojty i NDT-Bobath w dwóch Ośrodkach Wczesnej Interwencji w Kielcach. Oprócz rehabilitacji w Ośrodkach ma też zajęcia w domu pod opieką prywatnego rehabilitanta. Pracujemy z nią również sami. Ponadto znajduje się pod opieką neurologa, logopedy, pedagoga, psychologa i masażysty. Wozimy ją również do Centrum Zdrowia Dziecka do Warszawy na konsultacje do Poradni Neurologicznej i Epileptologicznej, Nefrologicznej, Gastroenterologicznej i Genetycznej.
Majusia ma wzmożone napięcie mięśniowe centralne, w wyniku czego nie obraca się jeszcze z pleców na brzuszek, nie siada, nie chwyta żadnych zabawek w rączki, nadal karmiona jest butelką ze smoczkiem, jej rozwój psychoruchowy jest w związku z tym bardzo opóźniony. Ciągle nad tym pracujemy. Dzięki nieustannej rehabilitacji potrafi podnieść na kilka krótkich chwil główkę w pozycji na brzuszku.
Majeczka wygląda na zdrową dziewczynkę. Jest radosna i pogodna. Mimo złych rokowań lekarzy wierzymy, że dzięki nieustannej rehabilitacja i pomocy wielu specjalistów pewnego dnia zacznie raczkować, siadać, chodzić i bawić się ze swoją siostrzyczką Amelką.

Osoby chcące pomóc prosimy o dokonanie odpisu 1% podatku dochodowego w zeznaniu rocznym z dopiskiem „dla Mai Błaszkiewicz” lub przekazanie środków finansowych w formie darowizny na konto

86 1090 2040 0000 0001 1113 9744 z dopiskiem dla Mai Błaszkiewicz

Pozostali podopieczni