Franciszek Kumor

Franuś urodził się w 33 tygodniu ciąży z wagą 1940 gram i 7 pkt. w skali Apgar. Do 5 miesiąca życia poza słabym przybieraniem na wadze i uporczywymi kolkami nic nie wskazywało na to, że jest coś nie tak. Potem nas, rodziców zaniepokoiło to, że Franek nie nabywa umiejętności stosownych do wieku. Po wizycie u neurologa okazało się, że ma opóźniający się rozwój psycho-ruchowy i zaburzenia napięcia mięśniowego (wzmożone napięcie mięśniowe), w związku z czym zalecono rehabilitację. Zaczęliśmy rehabilitacje metodą Bobath a po kilku miesiącach niewidocznej poprawy metodą Vojty.
Przed ukończeniem pierwszego roku u Franka wykonano rezonans magnetyczny, z którego wynika, że ma opóźnioną mielinizację i zmiany niedotlenieniowo-niedokrwienne okołokomorowe. Dziś ma skończone 15 miesięcy i mimo ciągłej rehabilitacji w 2 ośrodkach rehabilitacyjnych dwoma metodami i ciągłą rehabilitacją w domu (4 razy dziennie metodą Vojty) i stymulowaniem na wszystkich możliwych płaszczyznach nie siedzi posadzony i nie chodzi. Lekarze podejrzewają mpd. Poza rehabilitacją i ciągłymi wizytami u specjalistów dużym problemem jest karmienie Franka z powodu uporczywych wymiotów spowodowanych leżącym trybem życia. Obecnie Franek pozostaje pod opieką poradni: neurologicznej, gastroenterologicznej, pulmonologicznej, rehabilitacyjnej, kardiologicznej, okulistycznej, logopedycznej, pedagogicznej, psychologicznej i foniatrycznej. Franek wymaga kompleksowej, wielospecjalistycznej opieki, intensywnej rehabilitacji i stymulacji rozwoju psychoruchowego. Franuś jest bardzo pogodnym dzieckiem, do szczęścia brakuje mu tylko sprawności co dzięki systematycznej rehabilitacji ruchowej, logopedycznej, pedagogiczno-psychologicznej mamy nadzieje osiągnąć. Nie tracimy nadziei, że nasz synek kiedyś usiądzie i stanie na nogi, robimy wszystko by tak było. Dlatego zwracamy się do ludzi o dobrym sercu o wsparcie i pomoc, dzięki niej nasz ukochany synek ma szanse na usprawnianie i w przyszłości normalne życie.

Osoby chcące pomóc prosimy o dokonanie odpisu 1,5% podatku dochodowego w zeznaniu rocznym z dopiskiem „dla Franciszka Kumor” lub przekazanie środków finansowych w formie darowizny na konto

86 1090 2040 0000 0001 1113 9744 z dopiskiem dla Franciszka Kumor

Pozostali podopieczni