Czekamy na Twój 1% nr KRS 0000298436                  Czekamy na Twój 1% nr KRS 0000298436                  Czekamy na Twój 1% nr KRS 0000298436

Oliwia Bugajska

Chcę pomóc! Oliwka przyszła na świat 2.09.2014 roku nagłym cesarskim cięciem z powodu odklejenia łożyska, w ciężkiej zamartwicy z 3-5-6 pkt. w skali Apgar.Po pierwszej dobie życia jej stan szybko się pogorszył, z cechami niewydolności wielonarządowej trafiła na OIOM do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Przez miesiąc w Międzylesiu przeprowadzono dializy w celu przywrócenia funkcji nerek, które przestały pracować oraz kompleksowo leczono pozostałe problemy zdrowotne Oliwki. W wyniku ciężkiego niedotlenienia i niedokrwienia najbardziej ucierpiał ośrodkowy układ nerwowy, czyli mózg. Rezonans potwierdził rozległe uszkodzenie tego organu, które objawiło się jako czterokończynowe porażenie mózgowe a także problemy z nieprawidłowym napięciem mięśniowym.
Dodatkowo w 4-tym miesiącu życia ujawniła się lekooporna padaczka objawowa, która sprawia, że pomimo leczenia farmakologicznego Oliwka ma do kilkudziesięciu napadów epilepsji każdego dnia.
Oliwia jest dzieckiem wymagającym wielospecjalistycznej opieki, intensywnej rehabilitacji oraz wszechstronnej stymulacji rozwoju psychoruchowego. Pozostaje pod stałą kontrolą poradni neurologicznej, neurochirurgicznej, nefrologicznej, okulistycznej, logopedycznej, pedagogicznej, rehabilitacyjnej i ortopedycznej.
Wszelką pomoc chcemy przeznaczyć na rehabilitację, konsultacje lekarskie, turnusy rehabilitacyjne oraz sprzęt medyczny, którego w przyszłości może potrzebować.

Osoby chcące pomóc prosimy o dokonanie odpisu 1% podatku dochodowego w zeznaniu rocznym z dopiskiem "dla Oliwii Bugajskiej" lub przekazanie środków finansowych w formie darowizny na konto

86 1090 2040 0000 0001 1113 9744 z dopiskiem dla Oliwii Bugajskiej


« powrót do: Podopieczni
Pomagają nam
DORBUD S.A.
Wojewoda Świętokrzyski
Gmina Tuczępy
Pan Bogdan Chomiszczak - serdeczne podziękowania za przetłumaczenie strony internetowej Fundacji na język angielski
Zarkadiusz Zasuwa
Gmina Nowa Słupia
NORDKALK Sp. z o.o.
Świętokrzyskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "UNIWEREK"
WEYOU
Gmina Sędziszów
Globo
GARDENIA
Restauracja Pod Zamkiem
Fabryka Kotłów "SEFAKO" Spółka Akcyjna
projekt i realizacja: Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl