Czekamy na Twój 1% nr KRS 0000298436                  Czekamy na Twój 1% nr KRS 0000298436                  Czekamy na Twój 1% nr KRS 0000298436
Karolina Dzienniak
Karolina Dzienniak

Mam na imię Karolina. Mam 29 lat. Do maja 2011 roku byłam pełną pomysłów z planami na przyszłość osobą, planowałam ślub, założenie rodziny…… W maju 2011 roku po wykonaniu rezonansu magnetycznego usłyszałam diagnozę- guz mózgu.

więcej »

Ewa Dąbrowska

Chcę pomóc!

Ewa jest od urodzenia niepełnosprawna. Urodziła się 14 grudnia 2001 roku w Warszawie z przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. Choć nic nie zapowiadało tego, że Ewunia urodzi się chora, tak też niestety się stało.

Chwilę po urodzeniu została przewieziona do Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Tam (w pierwszej dobie życia) lekarze przeprowadzili operację z powodu otwartej przepukliny oponowo-rdzeniowej, czego następstwem jest niedowład wiotki kończyn dolnych. Następnie z powodu wodogłowia wstawiono zastawkę komorowo-otrzewnową. W wieku dwóch lat przeszła kolejną operację - wymieniono zastawkę, ale...

Niestety przez błąd lekarzy naszej miejskiej przychodni omal nie straciliśmy Ewuni. Nie cały tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia w 2003 roku leczono naszą Ewunię na zapalenie płuc, lecz gdy zobaczyliśmy, że leki nie działają, zgłosiliśmy się do szpitala, gdzie prosiliśmy i błagaliśmy o karetkę dla Ewuni, widząc, że jest coraz gorzej. Lekarze niestety odmawiali dania karetki, twierdząc, że nie ma w tej chwili wolnej. Po 4 godzinach błagania i kłótni znalazła się karetka, lecz dopiero, gdy mama Ewy zaczęła grozić lekarzom opisaniem tej sytuacji w gazetach.

Gdy Ewunia znalazła się w końcu w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, lekarze powiedzieli że była to ostatnia chwila na jej uratowanie. Zapchała się zastawka, więc nie było to żadne zapalenie płuc. Na szczęście nasza silna Ewcia wyszła z tego cała i zdrowa. W 2004 roku ponownie przebywała w szpitalu, z dysfunkcją układu zastawkowego.

Z powodu otwartej rany na kręgosłupie, która próbowaliśmy wspólnie z lekarzami wygoić, ale niestety nie udało sie, ponieważ ciągle dostawały się niebezpieczne bakterie, w 2008 roku przeprowadzono następną operację -przeszczep płatowy skórny szczytu garbu kostnego na kręgosłupie, który powtarzany był trzy razy, ponieważ niestety nie przyjął się. Właśnie dopiero za ostatnim, trzecim razem, w końcu się udało. W wakacje 2010 roku Ewcia przebywała w Uniwersyteckim Szpitalu Ortopedyczno - Rehabilitacyjnym w Zakopanem ,gdzie po długich konsultacjach, długich oczekiwaniach została poddana operacji resekcji garbu kifotycznego. W listopadzie br. czeka nas wizyta kontrolna w Zakopanem, mamy nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

Osoby chcące pomóc prosimy o dokonanie odpisu 1% podatku dochodowego w zeznaniu rocznym z dopiskiem "dla Ewy Dąbrowskiej" lub przekazanie środków finansowych w formie darowizny na konto

86 1090 2040 0000 0001 1113 9744 z dopiskiem dla Ewy Dąbrowskiej


« powrót do: Podopieczni
Pomagają nam
Pan Bogdan Chomiszczak - serdeczne podziękowania za przetłumaczenie strony internetowej Fundacji na język angielski
DORBUD S.A.
NORDKALK Sp. z o.o.
Wojewoda Świętokrzyski
Gmina Sędziszów
Zarkadiusz Zasuwa
Globo
Gmina Nowa Słupia
Świętokrzyskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "UNIWEREK"
Restauracja Pod Zamkiem
Gmina Tuczępy
GARDENIA
WEYOU
Fabryka Kotłów "SEFAKO" Spółka Akcyjna
projekt i realizacja: Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl