Czekamy na Twój 1% nr KRS 0000298436                  Czekamy na Twój 1% nr KRS 0000298436                  Czekamy na Twój 1% nr KRS 0000298436
Mateuszek Rajczyk
Mateuszek Rajczyk Mateuszek urodził się 12.07.2008r. i już w dniu narodzin lekarze podejrzewali u niego występowanie wady genetycznej zwanej Zespołem Downa. Podejrzenia te potwierdziły badania przeprowadzone w poradni genetycznej w Łodzi. Wykryty zespół genetyczny wiąże się u Mateuszka z wieloma nieprawidłowościami i opóźnieniem rozwoju psycho-motorycznego. więcej »

Daniel Kraska

Chcę pomóc!

Daniel cierpi na Encefalopatie i związane z tym poważne zaburzenia napięcia mięśniowego i epilepsję. Potrzebuje bardzo kosztownego leczenia i rehabilitacji. Jego rozwój psychoruchowy jest znacznie opóźniony. Chłopiec sporadycznie nawiązuje kontakt wzrokowy. Ze względu na bardzo obniżone napięcie mięśniowe nie potrafi samodzielnie się poruszać ani wykonywać żadnych czynności. Ma niewykształconą mowę, wydaje jedynie proste dźwięki- sylaby. Daniel bardzo lubi słuchać muzyki i oglądać kolorowe bajeczki.

Daniel wymaga kompleksowej terapii i stałej opieki ze strony osób drugich, dlatego też zajęcia rewalidacyjno- wychowawcze będą stanowić formę zapewnienia zaspokojenia jego potrzeb w tym zakresie. Konieczne jest wzmacnianie jego napięcia mięśniowego i stymulowanie rozwoju za pomocą różnorodnych bodźców oddziaływujących na zmysły, gdyż taki rodzaj rehabilitacji stworzy perspektywy postępu w funkcjonowaniu psychofizycznym dziecka."

Osoby chcące pomóc prosimy o dokonanie odpisu 1% podatku dochodowego w zeznaniu rocznym z dopiskiem "dla Daniela Kraska" lub przekazanie środków finansowych w formie darowizny na konto

86 1090 2040 0000 0001 1113 9744 z dopiskiem dla Daniela Kraska


« powrót do: Podopieczni
Pomagają nam
Wojewoda Świętokrzyski
Gmina Sędziszów
Globo
Pan Bogdan Chomiszczak - serdeczne podziękowania za przetłumaczenie strony internetowej Fundacji na język angielski
Restauracja Pod Zamkiem
Świętokrzyskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "UNIWEREK"
NORDKALK Sp. z o.o.
GARDENIA
Gmina Tuczępy
Fabryka Kotłów "SEFAKO" Spółka Akcyjna
WEYOU
Zarkadiusz Zasuwa
DORBUD S.A.
Gmina Nowa Słupia
projekt i realizacja: Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl